Lind Electronics USBC100-5465 DC/DC Adapter
SKU: USBC100-5465
- Barewire 36" Input Cable
- USB-C 36" output cable
  • A must have for your gadgets
  • 100 W maximum output power for optimal performance with maximum feasibility
  • Mobile Device device supported for better reliance and optimal performance
  • DC/DC Adapter with 11 V DC input voltage for better reliance and maximum dependability
5 in stock
Shipping calculated at checkout
Details
- Barewire 36" Input Cable
- USB-C 36" output cable
  • A must have for your gadgets
Specifications
Cable Length:
3 ft
Device Supported:
Mobile Device
Input Voltage:
11 V DC,16 V DC
Manufacturer:
Lind Electronic Design
Manufacturer Website Address:
http://www.lindelectronics.com
Maximum Output Power:
100 W