LG 65UK660H0UA 65" Smart LCD TV - 4K UHDTV - High Dynamic Range (HDR) - Charcoal Gray
SKU: 65UK660H0UA
LG 65UK660H0UA 65" Smart LCD TV - 4K UHDTV - High Dynamic Range (HDR) - Charcoal Gray - HDR10 Pro, HLG - Netflix, AirPlay - 3840 x 2160 Resolution
  • 65 " (3,840 � 2,160) 4K UHD TV
  • Pro:Centric® SMART
  • Netflix Accessible
  • Compatible with Apple AirPlay®
74 in stock
Shipping calculated at checkout
Details
  • Pro:Centric® SMART
  • Netflix Accessible
Specifications
Color Family:
Gray
Digital Tuner:
ATSC,ClearQAM
Ethernet:
Yes
Features:
HDMI:
Yes
High Dynamic Range (HDR) Type:
HDR10 Pro,HLG
Input Voltage:
120 V AC
Interactive Features:
Voice Recognition
Internet Access:
Limited Warranty:
3 Year
Manufacturer:
LG Electronics
Manufacturer Website Address:
https://solutions.lg.com/us
Maximum Operating Power Consumption:
165 W
Maximum Resolution:
3840 x 2160
Operating System:
webOS 25
Package Contents:
  • 65" 4K Ultra HD Smart Hospitality TV
  • Remote Control (S-Con / MMR (Option))
  • Power Cable (1.8 m / Straight Type)
PC Streaming:
Product Color:
Charcoal Gray
Product Model:
65UK660H0UA
Product Type:
Smart LCD TV
Scan Format:
2160p
Screen Size Class:
65"
Sound System:
AI Sound
Streaming Service:
Netflix,AirPlay
Total Number of HDMI Ports:
2
USB:
VESA Mount Standard:
300 x 200
Video Signal Standard:
4K UHDTV
Viewable Screen Size:
65"